Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 9. 2011

25. 9. 2011

 Tento týden se všechny děti usilovně snažily číst první slova a věty. Někteří krásně a rychle čtou jednotlivá písmenka, ale přečíst potom najednou celé slovo jde obtížněji. Nezoufejte, prosím, děti hodně chvalte. Časem se spojení do slov bude lepšit a zrychlovat. Chce to každodenní procvičování. Proto se nedivte, že děti budou mít často i dva krátké domácí úkoly (čtení + jiné procvičování). Hlavně dohlédněte, aby děti četly a ne hádaly.

Při procvičování čtení doma postupujte stále stejným způsobem, který jsem vám již popsala. Je také nutné, při čtení každého textu, aby si dítě ukazovalo prstem.

Prosím, podepisujte dětem informace ve sdělení rodičům, notýsky se známkami a d.ú. Potřebuji vědět, že se informace dostala k vám.

- Škola vyhlásila sběr kaštanů a žaludů. Děti je mohou nosit v taškách (zvlášť kaštany a žaludy). Na tašce by mělo být jméno žáka a váha tašky.

- Dne 29. 9. přijde ráno fotograf, který bude děti jednotlivě fotit. Foto děti donesou domů a můžete si jej po zaplacení ponechat nebo jej vrátit. Pokud nechcete aby se dítě fotografovalo, napište svůj nesouhlas do komentářů pod dokument na prvnacia2011.estranky.cz nebo do notýsku.

- UPOZORNĚNÍ! Ve škole na prvním stupni se vyskytují opět vši. Prosím, o důslednou domácí kontrolu vlasů. Dítě může do školy až tehdy, pokud má čistou hlavu (tj. i bez hnid).

S pozdravem 

Vlasta Smetanová

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář