Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 9. 2011

18. 9. 2011

Milí rodiče, 

děti budou chodit již třetí týden do školy. Vzájemně se skamarádily a pěkně si zvykají na školní práci. Všechny děti musím opravdu hodně pochválit, usilovně se snaží. 

Český jazyk

 - Zatím umíme číst a psát písmena A, E, I, Y, O, U, Á, É, Í, Ý, Ó, Ú, Ů, T, P. Do konce tohoto týdne probereme ještě J, B, možná i K. 

Prosím, všechna tato písmena s dětmi průběžně čtěte a pište, aby je bezpečně ovládaly. 

- Pro nácvik čtení slov a vět je také důležité, aby děti určily 1. hlásku ve slovech a dovedly jednotlivá různá slova hláskovat. I toto s dětmi průběžně ústně procvičujte.

- Od čtení a psaní jednotlivých písmen přecházíme pomalu ke čtení jednotlivých slov (jen z probraných písmen).

- Při nácviku je nutné dodržovat tento postup čtení:

PEPA - Dítě hlaskuje jednotlivá písmena nahlas P-E-P-A a pak musí přečíst celé slovo dohromady nahlas PEPA. Pozor, aby dítě slovo nehádalo a nešeptalo si hlásky předem potichu.

Je důležité, aby každé slovo, které dítě čte, umělo složit a rozložit na jednotlivé hlásky (ústně).

TETA = T-E-T-A nebo obráceně T-E-T-A = TETA

Ke čtení nepoužíváme slabiku!

POZNÁMKA PRO POKROČILEJŠÍ ČTENÁŘE: 

Pokud dítě dokáže slovo nahlas rychle přečíst dohromady (bez předběžného šeptání hlásek) nenutíme ho do hláskování a může slovo přečíst a vyslovit celé najednou.

Matematika 

Je pro děti zatím jednodušší než ČJ. Počítáme v oboru 0 - 5. Procvičujeme počet, poznávání číslic a porovnáváme (znaky <, >, =). Postupně začneme psát jednotlivé číslice.

Prvouka

Poznávali jsme lesní plody a nyní budeme probírat základní listnaté stromy, keře a jejich plody. Pomáhat nám bude skřítek Ostružinka.

ÚKOL:

K nácviku čtení do konce týdne bude dětem sloužit pracovní sešit, učebnice a okopírovaný papír, kde mají děti rozepsáno čtení na každý den. Čtěte, prosím, s dětmi podle výše uvedeného návodu. Až v pátek děti přinesou do školy tento papír podepsaný od rodiče. (Pro pokročilejší čtenáře posílám většinou čtení náročnější, označeno "pro pokročilejší čtenáře").

Děkuji za spolupráci

V. Smetanová 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář